PIĄTEK, 13 PAŹDZERNIKA

COLLEGIUM MINUS (HARMONIJKA)

 • Sala 1

  18:00 – Imperialny konkurs wiedzowy

  Prelegent: Magda ‚Cathia’ Kozłowska, Magdalena ‚Ithilnar’ Stawniak

  Wybitnie wredny i złośliwy tendencyjny konkurs wiedzy o Imperium. Obiecujemy katowanie bohaterami czwartego planu, odpytywanie o synów Imperatora i słuchanie nagrań, które zawsze tam gdzieś umykały… Stary i nowy kanon. Gotowi?

  19:00 – Kim jest Ostatni Jedi?

  Prelegent: Michał „Komisarz Sev” Ogrodowicz

  Dyskusja o nadchodzącym Epizodzie VIII – z każdym dniem zbliżamy się do premiery kolejnej części Sagi, czyli filmu Ostatni Jedi. Czego możemy się spodziewać, co stanie się z bohaterami po obu stronach barykady i kim właściwie jest Snoke? Na te i wiele innych pytań spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na naszej dyskusji. Zapraszam serdecznie!

  20.00 – Star Wars RPG z FFG

  Prelegent: Marcin „Kam ” Miduch

  Prelekcja na temat zasad systemu Star Wars RPG wydanego przez Fantasy Flight Games. Co oznaczają te dziwne symbole na kostkach(;-)) i jak je interpretować (na przykładach); dlaczego aż 3 główne podręczniki i czy trzeba mieć je wszystkie. Czy dodatki są warte swojej ceny.

  21.00 – Kalambury Star Wars

  Prelegent: Jan „Johan” Woźnica

  Pokazanie Gwiazdy Śmierci to łatwizna. Na tych kalamburach skupimy się na ciekawszych hasłach. Koreliańskie lampasy, wigilia święta Boonta czy Myśloharfa Sharów to przykłady haseł z jakimi przyjdzie się zmierzyć. Zdobycie choć jednego punktu będzie wyczynem!

 • Sala 2

  18.00 – I AM YOUR FATHER

  Projekcja filmu dokumentalnego przybliżającego zakulisowe zmagania, które prowadziły do powstania filmów oraz konsekwencje, które zaangażowane osoby dotykają do dziś.

  19.00 – ILE LEGEND JEST W ROGUE ONE?

  Prelegent: Filip „Cassus” Ogrodowczyk

  Rogue One przywrócił na ekrany kina nie tylko stylistykę Starej Trylogii, ale też o wiele więcej. W czasie dyskusji, poprzedzonej projekcją filmu, omówimy nawiązania i elementy zaczerpnięte ze starego Expanded Universe Gwiezdnych Wojen, niektóre z nich sięgające starożytności tego świata

SOBOTA, 14 PAŹDZIERNIKA

RYNEK NOWOMIEJSKI

11.00 – PARADA

Zapraszamy na barwny marsz ulicami naszego miasta. W tegorocznej paradzie weźmie udział ponad sto osób z profesjonalnych kostiumach zrzeszonych w ponad sześciu organizacjach z całej Polski. Zaczynamy o 11.00 na Rynku Nowomiejskim, następnie idziemy ulicą Szeroką, przez Rynek Staromiejski, ulicą Chełmińską i Wałami Gen. Sikorskiego do Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”.

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ „ZNAKI CZASU”

 • SALA „KINO CENTRUM”

  11.45 – OTWARCIE ZLOTU

  12:00 – REKLAMY STAR WARS

  PRELEGENT: Michał „Komisarz Sev” Ogrodowicz

  Z okazji czterdziestolecia Star Wars zapraszam na krótką podróż przez jeden z najciekawszych i mało znanych aspektów: reklamy Star Wars. Razem zobaczymy, jak ta forma marketingu zmieniała się przez lata, jak pomysłowi mogą być spece od reklamy i to mają wspólnego z Gwiezdną Sagą owoce morza z Japonii.

  13:00 – TYTUŁ: DROIDY W UNIWERSUM GWIEZDNYCH WOJEN

  PRELEGENT: Maja „Mahiyana” Kędras

  Prawdopodobnie każdy kojarzy pociesznego R2-D2 i jego denerwującego, złotego kolegę C-3PO. Nie są to jednak jedyni mechaniczni bohaterowie uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jeżeli chcesz poznać więcej modeli oraz ciekawostki z nimi związane, zapraszam Cię na mój panel.

  14:00 – TYTUŁ: CZYTAJĄC NOWY KANON

  PRELEGENT: Ania „Villi” Rymska, Anna „Alienor” Smycz

  Po ponad trzech latach od wyzerowania uniwersum Gwiezdnych Wojen, mamy już całkiem sporo powieści budujących nowy kanon. To właśnie o tych książkach chcemy opowiedzieć pokazując, że czytelnicy w każdym wieku znajdą w nich coś dla siebie – zarówno początkujący fani jak i gwiezdnowojenni eksperci.

  15:00 – TYTUŁ: PANEL Z JACEKIEM DREWNOWSKIM

  PROWADZĄCY: Michał „Komisarz Sev” Ogrodowicz

  Redaktor naczelny Star Wars Komiks i Star Wars Legendy opowie o historii i
  przyszłości gwiezdno wojennych komiksów w Polsce.

  16:00 – SPOTKANIE Z GOŚCIEM SPECJALNYM

  PROWADZĄCY: Magda „Cathia” Kozłowska

  Michael Carter – aktor teatralny, filmowy i serialowy. Na koncie ma wiele znanych ról w których brał udział, ale przede wszystkim fani Gwiezdnych Wojen znają go z roli niezapomnianego Biba Fortuny w Powrocie Jedi, który był majordomusem i prawą ręką Jabby. Na spotkaniu Pan Carter między innymi opowie o kręceniu Powrotu Jedi i zdradzi zakulisowe tajemnice.

  17:00 – TYTUŁ: WPŁYW „STAR WARS” NA MOJE FILMY

  PRELEGENT: Staszek Mąderek

  Staszek „szybki jest” Mąderek opowie o tym, jak obejrzana w dzieciństwie polska premiera „Gwiezdnych Wojen” wpłynęła na jego twórczość. Prelekcja bogato ilustrowana przykładami filmowymi.

  18:00 – TYTUŁ: ŚCIEŻKI BOHATERÓW W TRYLOGIACH GW, CZYLI DLACZEGO CZĘŚĆ VII JEST NIEMOŻLIWA

  PRELEGENT: dr hab. Krzysztof Abriszewski

  Przedstawię krótko jak opowieści o Luke’u i Anakinie/Vaderze układają się zgodnie ze strukturą ścieżki bohatera tworząc coraz obszerniejsze „pudełka”, które zawierają w środku mniejsze pudełka-opowieści. Interesujące jest to, że właśnie z powodów strukturalnych historia domyka się po części VI i nie może być kontynuowana, tzn. nie sposób opowiadać jej dalej. Można co najwyżej zacząć opowieści nowe.

  19:00 – TYTUŁ: EKONOMIA „GWIEZDNYCH WOJEN”

  PRELEGENT: Jan „Johan” Woźnica

  „Niepewność ogarnęła Republikę Galaktyczną. Powstał spór o opodatkowanie szlaków handlowych w systemie gwiezdnym.”” – tak zaczyna się Saga. W trakcie prelekcji postaram się pokazać, że wątki ekonomiczne przewijają się przez wszystkie filmy, czasem z sensem a czasem nie.

 • SALA „CZYTELNIA”

  12.00 – OBCY, POTWORY I MASZYNY JAK ŻYWE, CZYLI O SPOTKANIU ROBOTYKI Z KOSTIUMOGRAFIĄ

  PRELEGENT: Joanna „Ari” Szulc

  Od słoni przebranych za Banthy, przez komputerowo kreowanych obcych, po niezwykłe roboty kreatywność twórców Gwiezdnych Wojen w ożywianiu różnorodnych bestii i stworzeń wydaje się nieskończona. Jak powstają kostiumy i maszyny występujące we wszystkich zakątkach Sagi? Kogo, lub co można spotkać na planie filmowym? I co to ma wspólnego ze współczesną robotyką? Zapraszam na prelekcję o animatronice i kostiumografi w świecie Gwiezdnych Wojen.

  13.00 – CHCESZ RZĄDZIĆ GALAKTYKĄ? TEGO NIE RÓB!

  PRELEGENT: Magda ‚Cathia’ Kozłowska i Magdalena ‚Ithilnar’ Stawniak

  Imperium niepodzielnie panuje nad Galaktyką. Dysponuje wspaniale wyszkoloną kadrą oficerską, najlepszym sprzętem i flotą. Jednak nawet w tak wielkiej machinie znajdzie się jakiś wadliwy element, który może zepsuć wszystko. Jeśli chcesz utrzymać władzę nad Galaktyką, powiemy ci, czego NIE robić. Ithilnar i Cathia zapraszają na wstępne szkolenie dla tych, którzy chcieliby podążyć śladami Imperatora Palpatine’a. Wszystkich sympatyków Imperium gorąco zapraszamy! Rebeliantów – w ostateczności – będziemy tolerować. Albo przedstawiać na nich co ciekawsze pomysły scenarzystów i autorów.

  14.00 – FILMOWE (I NIE TYLKO) POJEDYNKI NA MIECZE ŚWIETLNE

  PRELEGENT: Michał „Suweren” Dąbrowski, Mateusz „Bane” Osiński

  „Wszystko wygląda lepiej z mieczem świetlnym’’. Ta prawda jest powszechna. A najlepiej wyglądają z nim oryginalne, filmowe pojedynki kultowej sagi ,,Gwiezdne Wojny’’. Zapraszamy na prelekcję, w której omówione zostaną wszystkie starcia z użyciem tych śmiercionośnych broni, jakie mogliśmy podziwiać w filmach (i nie tylko!). Jeśli interesowało Was, czym różni się styl walki Anakina Skywalkera od Obi-Wana Kenobiego, to dobrze trafiliście.

  15.00 – W BOJU I ZNOJU, CZYLI JAK POWSTAJE MANDALORIAŃSKA ZBROJA

  PRELEGENT: Mandalorian Mercs Costume Club

  Po raz pierwszy w Polsce, na StarForce 2017, członkowie Mandalorian Mercs Costume Club – jednej z największych organizacji kostiumowych Star Wars na świecie – poprowadzą swój pokaz „W boju i znoju, czyli jak powstaje mandaloriańska zbroja” na którym poznacie tajniki tworzenia mandaloriańskich zbroi od podszewki i dowiecie się od czego zacząć swoją przygodę w świecie profesjonalnego cosplayu z Gwiezdnych Wojen.

  Podczas prezentacji członkowie polskiego oddziału MMCC zaprezentują podstawowe techniki i narzędzia potrzebne do przygotowania własnego kostiumu, a dla jednej, szczęśliwej osoby wylosowanej z publiczności przygotują na żywo mandaloriański pancerz!

  Kto wie, może to Ty tego dnia staniesz się posiadaczem zbroi, która w świecie Gwiezdnych Wojen budziła grozę i szacunek we wszystkich zamieszkanych rejonach galaktyki.

  17.00 – KSIĘŻNICZKI DISNEYA PODBIJAJĄ GALAKTYKĘ – O BOHATERKACH NOWEGO KANONU

  PRELEGENT: Ania „Villi” Rymska, Anna „Alienor” Smycz

  Choć maja różne pochodzenie, cele i doświadczenia łączy je jedno – zaczęły pojawiać się w Gwiezdnych Wojnach od kiedy Disney przejął Lucasfilm. Przyjdź posłuchać o niezwykłych kobietach i dziewczynach zamieszkujących Odległą Galaktykę.

  18.00 – EPIZOD VIII- PLOTKI I POGŁOSKI

  PRELEGENT: Michał „Suweren” Dąbrowski, Mateusz „Bane” Osiński

  Przed premierą o ,,Przebudzeniu Mocy’’ nie było wiadomo zbyt wiele. Teraz, po dwóch latach, wielkimi krokami zbliża się kolejny, ósmy już Epizod ,,Gwiezdnych Wojen’’. O nim na chwilę obecną wiadomo jeszcze mniej. Ale czy na pewno? Jeśli jesteście ciekawi, co nas czeka w kolejnej odsłonie sagi, a na co się lepiej nie nastawiać, zapraszamy na prelekcję ,,Epizod VIII- plotki i pogłoski’’. Uwaga na spojlery!

  19.00 – UPADEK ANAKINA W CIEMNĄ STRONĘ MOCY – STUDIUM PRZYPADKU

  PRELEGENT: mgr Paweł ‚Sven’ Gąska

  Na podstawie nowej trylogii oraz serialu Clone Wars postaram się przybliżyć strukturę ścieżki (anty)bohatera, jaką przeszedł Anakin Skywalker. Zastanowię się m.in. czy mógł nie przejść przemiany i kto w sumie zawinił: Imperator czy Rada Jedi?

 • SCENA – SALA KOLUMNOWA

  12.00 – AKADEMIA JEDI

  Imperium Mocy podczas swoich Akademii Jedi, prowadzonych na terenie całego kraju od kilku lat odnalazło, oraz wyszkoliło setki młodych padawanów. Uczniowie pod czujnym okiem Mistrzów robią swoje pierwsze kroki w świecie Mocy, uczą się zasad panujących w zakonie oraz podstawowego układu walki. Muszą też na koniec szkolenia stawić czoła ciemnej stronie mocy pokonując Sitha. Dołącz do grona adeptów Jedi i poczuj, że Moc naprawdę jest z Tobą!

  12.45 – MASTER RABBIT’S QUEST!

  Podejmij wyzwanie Mistrza Rabbita, odkryj moc nauki i powalcz o gwiezdne nagrody! (Konkurs dla dzieci)

  13.00 – KONKURS STROJÓW DLA DZIECI

  PROWADZĄCY: Michał „YangObi” Żołyński

  Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku do 14 lat w strojach inspirowanych Gwiezdną Sagą do zmagań pod okien jury złożonego z przedstawicieli profesjonalnych organizacji kostiumowych.

  14.45 – MASTER RABBIT’S QUEST!

  Podejmij wyzwanie Mistrza Rabbita, odkryj moc nauki i powalcz o gwiezdne nagrody! (Konkurs dla dzieci)

  15.00 – RODZINNY KONKURS WIEDZY O STAR WARS

  PROWADZĄCY: Magdalena ‚Ithilnar’ Staniak, Angelika Słomska

  Jeśli oglądałeś filmy i serial Rebelianci, a twoje dziecko zna kwestie bohaterów na pamięć, weźcie udział w rodzinnym konkursie wiedzy o Star Wars. Zapraszamy drużyny składające się z maksymalnie trzech członków rodziny. Jeśli wiedza o tym, kto dowodził “Duchem” lub kto i na jakiej planecie wykradł plany Gwiazdy Śmierci, nie jest wam obca, ten konkurs jest dla was!

  16.00 – AKADEMIA JEDI

  Padawani pod czujnym okiem Mistrzów robią swoje pierwsze kroki w świecie Mocy, uczą się zasad panujących w zakonie oraz podstawowego układu walki. Muszą też na koniec szkolenia stawić czoła ciemnej stronie mocy pokonując Sitha. Dołącz do grona adeptów Jedi i poczuj, że Moc naprawdę jest z Tobą!

  16.45 – AKADEMIA JEDI

  Padawani pod czujnym okiem Mistrzów robią swoje pierwsze kroki w świecie Mocy, uczą się zasad panujących w zakonie oraz podstawowego układu walki. Muszą też na koniec szkolenia stawić czoła ciemnej stronie mocy pokonując Sitha. Dołącz do grona adeptów Jedi i poczuj, że Moc naprawdę jest z Tobą!

  17.45 – MASTER RABBIT’S QUEST!

  Podejmij wyzwanie Mistrza Rabbita, odkryj moc nauki i powalcz o gwiezdne nagrody! (Konkurs dla dzieci)

 • BLOK DZIECIĘCY (i nie tylko) – PARTER CSW – LABSEN

  12:00-18.00 – „Użyj Wyobraźni, Luke”

  Prowadzący: Garaż Wyobraźni

  Działania teatralno-plastyczne dla małych, większych i największych fanów Gwiezdnych Wojen. Udowodnimy jak przy pomocy wyobraźni, można z niczego, no prawie z niczego stworzyć Odległą Galaktykę czy Imperialnego droida. Dzięki etiudom teatralnym i metodzie Kirigami, będziemy mogli wcielić się w bohaterów Gwiezdnej Sagi. A wyobraźnia pozwoli nam, między innymi, zostać członkiem Tuskeńskiego Klanu.

  Działania teatralno-plastyczne prowadzą zawodowi aktorzy i scenograf teatralny, fani Gwiezdnych Wojen.

  12:00-18.00 – DOŁĄCZ DO REBELII – rodzinna mini gra terenowa

  Rządy Imperatora wciąż trwają. Jednostki powstańców z całej galaktyki jednoczą się by zniszczyć straszną broń , którą stworzyło Imperium- Gwiazdę Śmierci. Dołącz do Rebelii stań do walki o odzyskanie wolności.

  12:00-18:00 – CHCĘ BYĆ POSTACIĄ GWIEZDNYCH WOJEN – wspólne tworzenie masek

  Wstajesz rano i czujesz że nie jesteś sobą ? Przyjdź do nas i pokaż swoją prawdziwą twarz. Wspólnie stworzymy maskę, która przeniesie Cię w świat Gwiezdnych Wojen.

  12:00-18:00 – Międzygalaktyczny kącik plastyczny

  Lubisz malować? Zapraszamy ! Czekają na Ciebie postacie Gwiezdnych Wojen w które trzeba wlać trochę koloru a także wiele innych zabaw plastycznych.

  12:00-20.00 – ROZBIJ IMPERIUM – mini kręgle

  Armia szturmowców z Lordem Vaderem na czele chce zniszczyć rebeliancki obóz. Nie pozwól na to. Przyłącz się do walki i rozbij Imperium.

  12:00 – WARSZTATY LEPIENIA FIGUREK Z PIOTREM MINTURĄ

  Wraz z Mandaloriańskim Wojownikiem, który przybył z odległej galaktyki, Wasze pociechy będą mogły stworzyć z plasteliny własnego bohatera z sagi Gwiezdnych Wojen…i nie tylko!

  13:00 – TWORZYMY MAPĘ GALAKTYKI – zabawa z kredą

  Wszechświat jest pełen tajemnic i nieodkrytych planet. Pomóż stworzyć nam mapę galaktyki , która trafi do archiwum Jedi na Coruscant .

  14:00 – MONOTYPIA STAR WARS

  PROWADZĄCY: Maya „Mahiyana” Kędras

  Monotypia to technika graficzna pozwalająca na uzystkanie jednej odbitki oraz całkiem niezłą zabawę, więc jeżeli masz ochotę pochlapać sobie farbą i pamaziać pianką do golenia to zapraszam

  Warsztaty z monotypii dla młodzieży 13+. Ilość miejsc ograniczona! By zapewnić sobie miejsce prosimy o wcześniejsze zapisanie się.

  ZAPISY: Starforce.monotypia@wp.pl

  15:00 – MONOTYPIA STAR WARS

  PROWADZĄCY: Maya „Mahiyana” Kędras

  Monotypia to technika graficzna pozwalająca na uzystkanie jednej odbitki oraz całkiem niezłą zabawę, więc jeżeli masz ochotę pochlapać sobie farbą i pamaziać pianką do golenia to zapraszam

  Warsztaty z monotypii dla młodzieży 13+. Ilość miejsc ograniczona! By zapewnić sobie miejsce prosimy o wcześniejsze zapisanie się.

  ZAPISY: Starforce.monotypia@wp.pl

  16:00 – WARSZTATY LEPIENIA FIGUREK Z PIOTREM MINTURĄ

  Wraz z Mandaloriańskim Wojownikiem, który przybył z odległej galaktyki, Wasze pociechy będą mogły stworzyć z plasteliny własnego bohatera z sagi Gwiezdnych Wojen…i nie tylko!

 • BLOK DZIECIĘCY – I PIĘTRO CSW – SALA KOLUMNOWA

  12.00-18.00 – MASTER RABBIT’S QUIZ – FLYING JABBA

  12.00-18.00 – STREFA DZIECKA ANIMACJEDLADZIECI.PL

  – charakteryzacja twarzy w wymarzone postacie Star Wars (Zapraszamy też dorosłych!),
  – gwiezdne miecze z balonów,
  – farbowanie włosów,
  – kolorowe warkoczyki,
  – quizy tematyczne z nagrodami,
  – galaktyczny konkurs plastyczny .
  Preferowany wiek dzieci 3 – 12 lat.

AMFITEATR MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO

20.00 – POKAZ WALK NA MIECZE ŚWIETLNE

Na koniec Zlotu zapraszamy na występ Szarych Mieczy – grupy pokazowej z Wrocławskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen, którzy zaprezentują inspirowane sagą sceny walk na miecze świetlne.
Z dużą starannością przygotowali elementy pokazu tak aby walki były jak najbardziej zbliżone do filmowych. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie całość przedstawią z niewielką częścią opisową a na koniec zaserwują improwizowane pojedynki wykorzystując repliki broni rycerzy Jedi

Starforce – Piątkowy Program