Toruń, Rynek Staromiejski, 11 września 2009, godzina 11.00. Tłum ludzi oczekujący pod pomnikiem Kopernika na wielkie wydarzenie. Na plac wkracza orkiestra odgrywająca marsz imperialny, za nią podąża lord Vader, Imperator Palpatine, oddział szturmowców i fani Gwiezdnych Wojen, reprezentujący fankluby z całej Polski. Po raz drugi w województwie Kujawsko-Pomorskim muzyka z Gwiezdnych Wojen zabrzmiała w Bydgoszczy, 11 września 2010, pod Operą Nova. Trzecia edycja odbyła się w Toruniu na Starym Mieście i w Centrum Targowym PARK.

Zlot Miłośników Gwiezdnych Wojen, StarForce. Ósma odsłona wraca do Torunia 14 Października 2017. George Lucas wykreował świat, który podziałał na wyobraźnię wielu twórców. Świat ten rozrastał się przez lata, poprzez książki, komiksy, gry, figurki, zabawki i seriale animowane, a każdy z jego elementów przyciągał nowych fanów. Powstały kolekcje rozmaitych gadżetów oraz organizacje kostiumowe, których członkowie posiadają wierne repliki filmowych strojów. Zapaleni modelarze zaczęli tworzyć wierne makiety reprezentujące okręty i miejsca z Sagi. Zebranie wszystkich fanów w jednym miejscu daje możliwość zaprezentowania bogactwa doświadczeń szerszej grupie ludzi i odczucia pasji jaką potrafią wzbudzić Gwiezdne Wojny, a chętnych nie brakuje. Każda kolejna odsłona Zlotu cieszy się ogromnym zainteresowaniem i poszerza świadomość ludzi na temat naszej ukochanej Sagi.

Oczywiście Gwiezdne Wojny to nie tylko fani, ale również ludzie, tworzący ten świat. Podczas każdej edycji gościmy aktorów grających w którymś z Epizodów. Dajemy możliwość spotkania, wzięcia autografu i poznania osoby, która miała bezpośredni wpływ na to, jak zostały wykreowane filmy.

Aby uniknąć wszelkich barier wstęp na imprezę jest bezpłatny. Program koordynowany jest przez lokalne fankluby, ale swój wkład oferują fani z całej Polski. Staramy się wybierać takie propozycję, aby dotrzeć do ludzi w każdym wieku i o różnej znajomości świata Gwiezdnych Wojen.

Zapraszamy wszystkich na StarForce 2017 i niech Moc będzie z Wami!