Goście

Michael Carter – gość specjalny

Michael Carter kształcił się jako aktor w Royal Academy of Dramatic Art.

Jako aktor występuje m.in w londyśkim Teatrze Narodowym, na scenach  West Endu, Moskiewskim Teatrze Artystycznym , Rustavelli Tblisi oraz Broadwayu ( tu z Dustinem Hoffmanem).

Grał w wielu brytyjskich serialach telewizyjnych oraz filmach długometrażowych, najbardziej znany jest z charakterystycznej roli  BIB FORTUNY w Powrocie Jedi w 1982 roku.

Był także współautorem filmu Samotna Walka z Anthony Hopkinsem.

Staszek Mąderek

Staszek Mąderek urodził się w Poznaniu w roku 1970. Od dzieciństwa wykazywał zainteresowanie aktorstwem a to przełożył w latach szkolnych na kierowanie teatrzykiem i prowadzenie kabaretu. W roku 1988 rozpoczął regularną współpracę z regionalnym oddziałem telewizji w swoim rodzinnym mieście. Reżyserował sekwencje fabularne i fabularyzowane w audycjach, reportażach i filmach dokumentalnych. Debiut aktorski zaliczył w reżyserowanym przez siebie spektaklu muzycznym „Co wiedzą dzieci o krasnoludkach”. Jakiś czas później założył firmę specjalizującą się w produkcji spektakli teatru TV, seriali, filmów dokumentalnych, reklam, teledysków i animacji komputerowych.

Rozgłos w świecie fanów Star Wars przyniósł Staszkowi krótkometrażowy film pod tytułem „Stars In Black”z 2000 roku zrealizowany w formie zwiastuna filmowego Gwiezdnych wojen. Od 2006 roku pracuje nad filmem pełnometrażowym „Gwiazdy w czerni” z doborową obsadą Michała Żebrowskiego, Katarzyny Bujakiewicz czy Grażyny Wolszczak.

Jacek Drewnowski

Jacek Drewnowski ukończył italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Zadebiutował na łamach czasopisma Fenix ( nr 5/1994) opowiadaniami: Dokleję się do wszystkich .exe i Opowieści o herosie. Opowiadanie Robimy rewolucję jego autorstwa zrobiło tak wielkie wrażenie, że zostało użyte w 2000 jako tytuł antologii. W kręgach fanów „Gwiezdnych wojen” kojarzony z tłumaczeniami komiksów. Tym zajęciem para się od 1997 roku i obecnie ma na swoim koncie bardzo dużą liczbę przekładów. Jacek Drewnowski jest ponadto byłym publicystą i stałym współpracownikiem Feniksa i Magii i Miecza.

Prywatnie wielki fan Gwiezdnych wojen i Mandalorian. Był redaktorem naczelnym periodyku Gwiezdne wojny – Komiks. Ma na koncie tłumaczenie pozycji książkowych z tego uniwersum oraz adaptacji komiksowej II Epizodu. Redaktor dwóch wydanych w Polsce tomów z serii Opowieści Jedi – Złoty Wiek Sith I i II. W magazynie Star Wars – Komiks, nieoficjalnej kontynuacji wspomnianego pisma, pełni funkcję redaktora.