Bracia Adam i Marek Kulesza oraz Katarzyna Anuszewicz-Kulesza to fani „Gwiezdnych Wojen”, którzy fascynują się modelami. Już podczas pierwszej odsłony konwentu StarForce można było zobaczyć wspaniałe modele statków i repliki broni prosto z gwiezdnej sagi.

Szczególną uwagę zawsze przykuwał półtorametrowej średnicy model Sokoła Millenium – statku Hana Solo – wykonany z wielu materiałów, których używamy na co dzień. Uważny obserwator mógł odnaleźć w nim np. kawałki długopisów, elementy mazaków czy startery. Oprócz Sokoła wcześniej zaprezentowane zostały: Imperialny niszczyciel, TIE Fighter, X-wing oraz wykonane w skali 1:1 figury Yody i Watto. Wszystkie repliki zostały wykonane z wielką dbałością o szczegóły i budziły duży podziw u odwiedzających.

Rok 2012 wzbogacił kolekcję o model fregaty medycznej znanej z ostatnich scen Imperium Kontratakuje. Model mierzący 4,5 metra długości po raz pierwszy został wystawiony podczas StarForce w Operze Nova w Bydgoszczy. 2013 także upłynął pod znakiem modelarstwa – kolekcja wzbogaciła się m.in. o naturalnej wielkości droida bojowego Federacji Handlowej, znanego z nowej trylogii. Premiery nowych modeli odbywały się również na edycjach 2014 oraz 2015.

Ten, kto nie zdążył obejrzeć kolekcji podczas poprzednich edycji, lub nie miał wcześniej takiej możliwości, będzie miał niepowtarzalną okazję nadrobić zaległości w tym roku! Na tegorocznej wystawie również czeka na Was niespodzianka!