Poniżej prezentujemy kilka przydatnych informacji dla gości spoza Torunia. Uczulamy zwłaszcza na remonty ulic (aktualną mapkę można sprawdzić tutaj: http://www.mzd.torun.pl/index.php?lang=pl&m=maps) oraz trwający właśnie remont Dworca PKP Toruń Główny.

Miejsce:
Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, ulica Wały gen. Sikorskiego 13

Dojazd:
samochodem – CSW znajduje się w centrum Torunia przy głównej arterii miasta, CSW posiada parking podziemny, koszt parkowania za godzinę to 3 złote, parking jest czynny codziennie od 8 do 18 (więcej tu: http://www.csw.torun.pl/info/parking). Samochód można zaparkować także w ścisłym centrum, parkowanie jest płatne w dni robocze od 8 do 18 oraz w sobotę od 9 do 15 (więcej tu: http://www.torun.pl/…/uklad-drog…/strefa-platnego-parkowania). Dojazd do CSW: z Bydgoszczy trasa krajowa nr 80 (45 km), z Gdańska autostrada A1 > trasa szybkiego ruchu S1 > trasa krajowa nr 1 (173 km), z Poznania trasa krajowa nr 5 (do Gniezna) > trasa krajowa nr 15 (150 km), z Warszawy trasa krajowa nr 7 (do Płońska) > trasa krajowa nr 10 (210 km);
pociągiem – dojazd z Dworca Głównego: autobus 22, 27, przystanek Plac Rapackiego, z Dworca Toruń Miasto tramwaj nr 1, przystanek Plac Teatralny, ceny biletów MZK w Toruniu: 2,80 zł bilet normalny, 1,90 zł ulgowy, rozkład jazdy: http://torun.jakdojade.pl/ ;
autobusem – z Dworca PKS najlepiej dotrzeć na pieszo, ok. 7 minut;

Nocleg:
CSW znajduje się w centrum miasta, gdzie jest wiele możliwości noclegu. Oto polecane hostele: http://www.hostelorange.pl/trn/pl/, http://www.freedomtorun.pl/, http://www.taninoclegwtoruniu.pl/, www.angelhostel.com. Osoby, które wykupią wejściówkę na Copernicon (www.copernicon.pl) mają też możliwość nocowania w szkole konwentowej.

Jedzenie:
na terenie Zlotu będą stoiska gastronomiczne, ponadto na terenie toruńskiej starówki znajduje się około 300 różnych punktów gastronomicznych.

Dodatkowe atrakcje:
W tym samym czasie, co Starforce odbywa się również Copernicon (www.copernicon.pl), będący typowym konwentem fantastycznym.